Eind februari schreef ik:
Door een ‘misverstand’ over de maatvoering van de nieuwe tondeuse is het kapsel van mijn man ietsje korter dan gebruikelijk.
Ik: ‘Hebben ze op je werk nog iets gezegd van je haar?’
Hij: ‘Welk haar?’
Zojuist regenden we nat op de fiets. Nu beweert hij dat zijn haar gaat krullen als het vochtig wordt.
Vandaag, 6 weken later, verscheen deel 2 van de thuiskapperreeks, met boeksel.
(Het haar was opnieuw aan een knipbeurt toe.)

Ik maak zijn leven wat interessanter door tijdens het knippen dingen te zeggen als ‘oei, dit gaat scheef’ en ‘wacht even, het lijkt wel of deze kant korter is dan de andere’. Pret verzekerd. Hij blijft nu volhouden dat de ene kant korter is dan de andere (Echt! Voel maar!). Intussen ben ik alvast aan het nadenken over een goeie tekst voor de volgende keer. Hebben jullie leuke suggesties?
Boeksel in ‘De Orchidee van 5A’ door Sini Greup-Roldanus, p. 254
Hoe maak je dit boeksel zelf?
Leg een schaar op de boekpagina en trek hem over. Of print een afbeelding van een schaar uit (silhouet) en gebruik een lichtbak of raam om de afbeelding op de boekpagina over te nemen. Streep de omliggende tekst weg. Spaar de woorden of zinnetjes die je in beeld wilt houden. Klaar is je thuiskappper-boeksel. Ik gebruikte voor dit boeksel een vulpen met pigment ink brun sepia.
Onthouden voor de volgende keer: de tondeuse op stand 2.
Op zoek naar meer inspiratie? In het boek Uitgelezen beschrijft Loes Vork stap voor stap hoe je een uitgelezen boek verandert in je eigen creatieve speeltuin, ook als je niet creatief bent.